Każdy, kto zawiera związek małżeński, z pewnością liczy na to, że potrwa on przez całe życie. Niestety jak często możemy przekonać się, wiele z nich kończy się rozstaniem. W takim przypadku konieczny może okazać się adwokat od rozwodów. Wszystko dlatego, że po ślubie małżonkowie dorabiają się wspólnie majątku, który później w razie rozwodu trzeba podzielić.

Podział majątku w przypadku rozwodu

Jak łatwo się tez domyśleć podział majątku po rozwodzie nie przebiega zazwyczaj wcale gładko. Dzieje się tak dlatego, że dla każdej ze stron bardzo istotne zawsze jest przecież jak najlepsze zabezpieczenie finansowe. Gdy jednak realizujemy rozwód z podziałem majątku, to pamiętajmy, że w jego skład wchodzi tylko to, czego małżonkowie dorobili się w trakcie trwania związku. Kiedy więc jeden z nich posiadał na przykład mieszkanie przed ślubem, to po rozwodzie będzie ono traktowane bardziej jako majątek osobisty i nie podlegać będzie wówczas podziałowi. Przypomnijmy, że ostatnimi czasy cała Polska żyła rozwodem znanych telewizyjnych prezenterów. Plotek o ich związku i podziału majątku było co niemiara. Zainteresowani mogą znaleźć więcej informacji o rozwodzie znanych prezenterów telewizyjnych na plotkarskim portalu Ploteczek. Dlaczego jeszcze prawnik podczas rozwodu nam się przyda?

Adwokat podczas rozwodu

Otóż jak pokazuje praktyka, dobra porada prawna dotycząca tej sfery jest niemalże czymś szytym na miarę klienta. Ponieważ każda sytuacja jest indywidualna, to absolutnie niezalecane jest poszukiwanie informacji na forach i w artykułach. O wiele lepszym pomysłem jest udanie się do fachowca, który pomoże w naszej kwestii. Trzeba zdawać sobie sprawę, że rozwodników może różnić bardzo wiele rzeczy, od wieku i czasu trwania małżeństwa, po wysokość majątku i inne.

Dobry adwokat doskonale wie, że w zupełnie inny sposób powinien być skonstruowany pozew rozwodowy dla młodego mężczyzny, który chce się rozstać ze względu na różnice charakterów, a inaczej dla kogoś, kto posiada już dzieci i jest mocno związany formalnie z małżonkiem. Tak jak różne są losy poszczególnych ludzi, tak i prawnicy powinni dokładnie wsłuchiwać się w głos klientów.

1 thought on “Adwokat od rozwodów

  1. Rozwody przyprawiają o ból głowy. Adwokat przy ciężkich konfliktach między byłym małżeństwem to konieczność.

Comments are closed.